۳۴ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌های زنجان به بخش صنعت اختصاص یافت

وام و تسهیلات


توضیحات بیشتر

 دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان زنجان گفت: در سال جاری ۳۴ درصد از تسیهلات شبکه بانکی استان در بخش صنعت و معدن، ۲۵ درصد در بخش خدمات و بازرگانی، ۱۴.۳ دهم در بخش قرض الحسنه، ۱۳.۵ درصد در مسکن ساختمان و ۱۲.۸ دهم در کشاورزی صرف شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا خاتمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در پایان دی سال جاری مانده کل سپرده های ریالی و ارزی شبکه بانکی کشور ۴۶۷ هزار میلیارد ریال بوده است، افزود: سهم استان زنجان حدود هشت دهم از بازار پولی کشور را شامل می شود.

وی با بیان اینکه مانده کل تسهیلات اعطایی ۴۵۸ هزار میلیارد ریال و ۹۸.۱ دهم از منابع و سپرده های شبکه بانکی استان در سرفصل مصارف است، اضافه کرد: به این معنی که شبکه بانکی استان فراتر از استانداردهای بانکی بین ۶۰ تا ۷۵ درصد منابع خود را صرف اعطای تسهیلات کرده است.

این مسول شمار باجه های بانک های استان را ۲۹۵ شعبه با ۲ هزار و ۵۱۲ کارمند عنوان کرد و گفت: ۸۴۳ دستگاه خودپرداز و ۶۸ هزار و ۱۲۴ دستگاه کارت پوز در استان فعال است.

وی به میزان رشد سپرده های بانکی استان اشاره کرد و گفت: از فروردین سال جاری با روند رو به رشد و با ۳۶.۳ درصد افزایش تا چند ماه گذشته رتبه اول را در رشد شبکه بانکی در کل کشور داشتیم.

خاتمی، حجم خالص تسهیلات شبکه بانکی استان را یادآور شد و افزود: این میزان در ابتدای سال ۳۳۰ هزار میلیارد بود که اکنون به ۴۵۸ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی با اشاره به حجم تسهیلات پرداختی شبکه بانکی استان نیز گفت: تسهیلات استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه گذشته در هر ماه ۲ برابر اعطا شده است.


لیست مقالات