راه‌اندازی ۵۰۰ روستا بازار در کشور در سال 1403

وام و تسهیلات


توضیحات بیشتر

مشاغل خانگی و شرایط دریافت وام مشاغل خانگی

ایوب فصاحت اظهار داشت: از راه‌اندازی ۵۰۰ روستا بازار در کشور خبر داد و گفت: هیچ محدودیتی برای مساعدت و کمک به تعاونی‌های عشایری در تأمین سرمایه در گردش و وام و تسهیلات وجود ندارد.

وی در گردهمایی مدیران عامل اتحادیه‌ها و تعاونی‌های عشایری کشور گفت: تعاونی‌ها یک الگوی اقتصادی هستند و اساس تعاونی‌ها در اقتصاد این است که تولید و توزیع ثروت را عادلانه کنند.

فصاحت با بیان اینکه امروز در اقتصاد کشور هیچ ساختاری مانند تعاونی‌ها وجود ندارد که توزیع عادلانه ثروت را انجام دهد، افزود: اگر تعاونی‌ها در چرخه توزیع سهیم نباشند، بدون تردید تولید هم با ضرر مواجه می‌شود.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: گوشت و محصولاتی که جامعه عشایری تولید می‌کنند خاص است و لازم است برند سازی شود.

فصاحت با بیان اینکه امسال تعداد ۵۰۰ روستا بازار را در کشور راه‌اندازی می‌کنیم، تاکید کرد: جامعه عشایری نیز باید در این بازار‌ها سهم داشته باشند.

وی با بیان اینکه هیچ ساختاری به جز تعاونی‌ها نمی‌تواند عدالت در حوزه عشایر را برقرار کند، گفت: حمایت از تعاونی‌ها کوتاه‌ترین مسیر در اعتلای اقتصاد جامعه عشایری و روستایی کشور است.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی اظهار کرد: امروز تمام حوزه‌های تعاونی در کشور نقش اصلی خود را از دست داده‌اند و به‌دنبال سودآوری بیشتر هستند و تنها جایی که بدون دست خوردگی مانده بخش عشایری است.

به گفته وی، در اسناد بالادستی سهم تعاون از اقتصاد کشور باید ۲۵ درصد باشد، اما طبق آمار در حال حاضر ۳.۵ درصد است.

فصاحت با بیان اینکه عشایر باید سهم خود را در اقتصاد تولید به دست آورند، گفت: تشکل‌ها و تعاونی‌های عشایری باید در بخش توزیع نقش‌آفرینی کنند و از فن‌آوری‌های روز در این زمینه استفاده کنند.

این مسؤول دولتی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها از کمبود سرمایه رنج می‌برند، بیان کرد: هیچ محدودیتی برای مساعدت و کمک به تعاونی‌های عشایری کشور در تأمین سرمایه در گردش و ارائه تسهیلات نداریم.

جهت سفارش ماشین آلات قیمت خط تولید و خط تولید ظروف یکبار مصرف و خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی و PLA در سایت سالینام با شماره های تامین کنندگان تماس بگیرید.


لیست مقالات