۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود چهار درصد و بازپرداخت هفت ساله برای عشایر استان اختصاص یافته است

وام و تسهیلات


توضیحات بیشتر

نحوه دریافت وام و تسهیلات از صندوق توسعه ملی

مدیر امور عشایر استان همدان گفت: ۲۰۰ میلیارد ریال وام و تسهیلات با نرخ سود چهار درصد و بازپرداخت هفت ساله برای عشایر استان اختصاص یافته است که به مرور پرداخت می شود.

جعفر کاویانی دلشاد افزود: جمعیت عشایری استان همدان هشت دهم درصد جمعیت استان همدان است اما این قشر ۲۰ درصد گوشت استان را تامین می کنند.

وی با اشاره به تولید پنج هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز توسط عشایر استان در طی سال، تاکید کرد: گوشت خریداری شده از عشایر به شکل قراردادی در نیمه دوم سال در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

مدیر امور عشایر استان همدان با بیان اینکه ورود عشایر از ۱۵ اردیبهشت آغاز شده است،افزود: بعضی سامانه ها مثل حیدره و امامزاده کوه هنوز پوشیده از برف است و در حال آماده سازی برای حضور عشایر در این مناطق هستیم.

وی اظهار کرد: به منظور رفاه حال این قشر، ۶۰ کیلومتر ایل راه ویژه عشایر در استان تیغه زنی و مرمت خواهد شد.

کاویانی دلشاد با بیان اینکه ماهانه ۱۴۰ تن آرد در اختیار عشایر قرار می گیرد، یاداور شد: همانند سال گذشته ۳۰ هزار مترمکعب آب بین عشایر با پنج کامیون توزیع خواهد شد.

مدیر امور عشایر استان همدان تعداد سامانه های عرفی را ۷۲ سامانه خواند و تاکید کرد: برخی از عشایر فاقد پروانه چرا هستند که ضرورت دارد در مجتمع های دامپروری اسکان عشایر ساماندهی شوند.

وی افزود: روز جمعه گذشته چند خانوار عشایر استان در هنگام کوچ به دلیل بارش باران در محل اسکان موقت خود در منطقه کرزان شهرستان تویسرکان دچار مشکل شدند که کمک رسانی به این عشایر انجام و سوخت و وسایل اولیه و خوراک برای آنها ارسال شد.

جهت سفارش ماشین آلات قیمت خط تولید و خط تولید cnc چوب در سایت سالینام با شماره های تامین کنندگان تماس بگیرید.


لیست مقالات