تسهیلات مورد نیاز واحدهای تولیدی طی سال جاری به میزان ۲ هزار و ۲۰۰ همت برآورده شده است

وام و تسهیلات


توضیحات بیشتر

محمد مجید فولادگر روز پنجشنبه در بازدید از یک واحد تولیدی استان افزود: سال گذشته وام و تسهیلات بانکی به میزان یک هزار و ۷۰۰ همت پرداخت شد که بخشی از آن در بخش تولید و بدهکاران بانکی مورد استفاده قرار گرفت.

وی اضافه کرد: سیاستگذاری حوزه تامین مالی در تولید باید به این سمت هدایت شود که تسهیلات اعطایی به صورت مستقیم در بخش تولید متمرکز باشد.

این مسوول با بیان اینکه لازمه تحقق این موضوع بهره گیری از ظرفیت های زیرساختی وزارت صمت است، گفت: در زمان حاضر سامانه ای در وزارت صمت تحت عنوان "بهین یاب" وجود دارد که مشخص می کند چه شرکتی طرح توسعه و چه میزان تسهیلات لازم دارد و سایر مسائل و موضوعات را نیز در بر می گیرد.

وی با بیان اینکه شرکت های تولیدی در سال گذشته با وجود تخصیص ارز کافی به دلیل نداشتن بنیه مالی امکان خرید نداشتند، اظهار داشت: اگر تسهیلات به صورت هدفمند هدایت می شد شرکت یا واحد صنعتی می توانست ارز مورد نیاز را خریداری کرده و نسبت به تامین ماشین آلات خود مبادرت کند و در نهایت به تولید برسد.

نحوه دریافت وام و تسهیلات از صندوق توسعه ملی

فولادگر در ادامه با اشاره به شعار سال و تاکید بر اینکه مشارکت مردم در امر تولید نقش مهم و تعیین کننده ای دارد، گفت: علاقه مندانی که تمایل به تولید دارند اقدامات لازم برای آنها از جمله ارایه مشاوره برای سرمایه گذاری و تشریح طرح های اولویت دار انجام می شود.

این مسوول با تاکید بر اینکه زمین مورد نیاز متقاضیان در صورت دریافت مجوز از طریق شرکت شهرک های صنعتی واگذار می شود، ادامه داد: هم اکنون با بازبینی دستور العمل ها از سوی شرکت شهرک های صنعتی زمینه و شرایط خوبی در این خصوص فراهم شده است.

معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: برای فروش تولیدات نیز مدل خرید اعتباری در کشور با هدف تحریک بازار داخلی فعال شده است.

این مسوول با بیان اینکه برای بازارهای خارجی نیز برگزاری رویدادهایی نظیر ایران اکسپو و مراودات بین المللی با هدف افزایش نقش صادرات محور مورد توجه قرار گرفته است، گفت: این وزارتخانه تلاش دارد میزان تولیدات را به برکت شعار سال با اجرای برنامه های مختلف با همکاری های بین بخشی افزایش دهد.

فولادگر در دومین روز حضور خود در استان زنجان از معدن سرب و روی انگوران و مجتمع تولید شمش روی کالسیمین بازدید کرد.

جهت سفارش ماشین آلات قیمت خط تولید و خط تولید cnc چوب در سایت سالینام با شماره های تامین کنندگان تماس بگیرید


لیست مقالات